Atrakcje regionu

Atrakcje regionu

Zabytkowy Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju

Zachwyca roślinnością, czystym powietrzem oraz długością alejek dla spacerowiczów. Założony w XII w. na wzór parków angielskich. W Parku można zobaczyć piękny Ogród Muzyczny, zwiedzić Pijalnię Wód Leczniczych a w Teatrze Zdrojowym sprawdzić terminy przedstawień i spektakli. Dzieci mogą spędzić czas na placu zabaw lub kapitalnie się bawić w „Capitalna Zabawa”.

https://www.kudowa.com.pl/atrakcje/1/park_zdrojowy

Błędne Skały

Skalny Labirynt, pełny głębokich szczelin, korytarzy, grzybów i blokowiska skalnych o powierzchni ok. 22ha, położony na wysokości 853 m n.p.m.

https://www.pngs.com.pl/pl/turystyka/tur_b.html

Szczeliniec Wielki

Najwyższy szczyt w Górach Stołowych, na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Należy on do Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi z panoramą Sudetów.

https://naszczelincu.pl/

Trasy rowerowe Kudowa-Zdrój

Dokładne zestawienie najciekawszych szlaków rowerowych w Kudowie-Zdroju i okolicy. Jazda rowerem w Kudowie-Zdroju to świetny sposób na przemieszczanie się i zwiedzanie malowniczych okolic.

https://www.czasnarower.pl/trasy/tag/kudowa-zdroj

Zoo Dvůr Králové

Ogród zoologiczny znajdujący się w Dvůr Králové nad Labem. Ma największy zbiór zwierząt afrykańskich w Europie. Na terenie zoo można zobaczyć galerię obrazów Zdenka Buriana. Największymi atrakcjami zoo jest przejażdżka Safari busem oraz nocne safari.

https://safaripark.cz/pl/

Rezerwat przyrody „Torfowisko pod Zieleńcem”

Torfowiskowy rezerwat przyrody w południowo-zachodniej Polsce w Górach Bystrzyckich, w Sudetach Środkowych, na terenie gminy Szczytna w powiecie kłodzkim.

https://www.zieleniec.pl/artykul/zielenieckie-torfowisko/

Adrspach: Skalne Miasto w Czechach

Masyw górski w Sudetach Środkowych, w Czechach, będący fragmentem Gór Stołowych. Adrszpaskie oraz Teplickie Skały niewątpliwie stanowią jedną z największych atrakcji w całych Sudetach. Pod względem bogactwa i różnorodności rzeźby nie mają sobie równych w tej części Europy.

https://www.podrozepoeuropie.pl/skalne-miasto-czechy/

Kaplica Czaszek – najbardziej niezwykłe miejsce Polsce

To jedno wielkie cmentarzysko zamknięte w czterech ścianach. Całe wnętrze kaplicy wyłożono szczątkami ludzkimi – prawdziwymi czaszkami i kośćmi. W sumie jest ich ponad 3 tysiące.

https://www.czermna.pl/

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

Młyn papierniczy sprzed 1562 r. Jedyny taki w Polsce zabytek techniki. Pomnik historii. Czerpalnia papieru z warsztatami dla zwiedzających.

https://muzeumpapiernictwa.pl/

Wodospad Wilczki Międzygórze

Największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika jest jednocześnie drugim co do wysokości w Sudetach. Powstał na linii uskoku tektonicznego, skąd rzeka Wilczka spada z 22 m do kotła i dalej płynie wąskim wąwozem zwanym kanionem amerykańskim, którego pionowe skały osiągają nawet 25 m.

https://www.miedzygorze.com.pl/atrakcje/wodospad_wilczki.php

Śnieżnik

Śnieżnik (1425 m. n.p.m.) jest najwyższym szczytem Masywu Śnieżnika oraz w polskich Sudetach Wschodnich. Za względu na znaczną różnicę wysokości pomiędzy Śnieżnikiem a okolicznymi szczytami wyrasta znacząco ponad otaczające szczyty.

https://www.snieznik.com/

Średniowieczna Osada Górnicza

Bardzo dokładna replika średniowiecznej osady górniczej, na którą składają się urządzenia zbudowane w skali 1:1. Wszystkie urządzenia działają o czym może przekonać się każdy zwiedzający. Urządzenia te są imponujące rozmiarem (15-metrowy kierat, 3-tonowe koło deptakowe) oraz rozmachem z jakim zostały zbudowane.

https://parktechniki.pl/

Twierdza Srebrnogórska

Twierdza Srebrnogórska została uznana za pomnik historii w 2004 roku. To nowatorskie dzieło XVIII-wiecznego pruskiego fortyfikatora jest wyjątkowym w skali Europy zabytkiem architektury militarnej. Powstanie w krótkim czasie, według spójnej koncepcji, z zaadaptowaniem skalistego podłoża czyni ją unikatową realizacją nowożytnej sztuki fortyfikacyjnej.

https://zabytek.pl/pl/obiekty/twierdza-srebrnogorska-nowozytna-warownia-gorska-z-xviii-wieku-7

Jaskinia Niedźwiedzia

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie jest najdłuższą z jaskiń sudeckich i jedną z najdłuższych i najgłębszych w Polsce. Jaskinia jest rozwinięta horyzontalnie na trzech poziomach. Znana długość sal i korytarzy wynosi ponad 5 km, natomiast głębokość to ponad 100 m. Odkryta podczas eksploatacji kamieniołomu marmuru w 1966 roku.

https://jaskinianiedzwiedzia.pl/

Wieża widokowa, Czechy

Dolni Morava, czyli spacer w chmurach. Wszędzie na świecie te atrakcje przyciągają setki turystów. Wieża widokowa, która powstała w 2015 r. nieopodal polsko-czeskiej granicy jest jednak czymś więcej. To nie zwyczajny punkt widokowy, ale prawdziwa podniebna przygoda. Czechy mają się czym pochwalić.

https://www.dolnimorava.cz/pl/sciezka-w-oblokach

Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku

Pod kłodzką starówką ciągną się podziemia, udostępniane częściowo do zwiedzania. Podziemne tunele, chodniki i korytarze są efektem pracy mieszczan, którzy już od XIII w. stale powiększali swoje piwnice …

https://www.podziemia.klodzko.pl/

GolfSPA Golfowa Wioska, Szczytna

Nasz ośrodek wyrósł z pasji do gry w golfa oraz wrażliwości do natury, płynącej z głębi Ziemi Kłodzkiej, na której panują niedocenione, a wprost zjawiskowe panoramiczne górskie krajobrazy. Otoczenie ośrodka tworzą widoki na wyciągnięcie ręki! Pasmo Gór Orlickich, Bystrzyckich, Stołowych Górę Szczytnik z zamkiem na Szczytniku i ośrodek narciarski Zieleniec podkreśla panującą tu naturę, czyste górskie powietrze oraz uzdrowiskowy charakter okolicy.

https://golfspa.pl/

Park Miniatur Minieuroland

Popularna atrakcja turystyczna znajdująca się w Kłodzku. Stworzony z wielką dbałością, kompleks rekreacyjny w szybkim czasie wpisał się w top 10 atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej. Park rozproszony jest na obszarze dwóch hektarów. Usytuowano go na malowniczych obrzeżach miasta Kłodzko. Miejsce oferuje szeroki wachlarz atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

https://minieuroland.pl/

Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin Patronki Ziemi Kłodzkiej.

Barokowa bazylika znajdująca się w Wambierzycach koło Radkowa w powiecie kłodzkim. Wybudowana została w latach 1715-1723. W 1936 r. papież Pius XI nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej.

https://wambierzyce.pl/sanktuarium

Spływy pontonowe Bardo

Bardzo bezpieczna forma aktywnego wypoczynku. Jeśli szukają Państwo atrakcji w Sudetach, na Dolnym Śląsku lub w innych rejonach Polski, to nasza oferta jest strzałem w dziesiątkę. Trasa spływu pontonem, przebiega przez Przełom Bardzki na Nysie Kłodzkiej, uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju.

https://www.ski-raft.pl/splywy-pontonowe.html

Zamek w Nachodzie

Gotycki zamek z XIII w. przebudowany przez włoskich architektów w XVI i XVII wieku w stylu renesansowym. Wnętrza mieszczą cenne zbiory gobelinow fl amandzkich, bibliotekę zamkową, galerię obrazow rodu Piccolominow. Wieża zamkowa jest dobrym punktem widokowym. Park francuski z egzotycznym drzewostanem. Zabytek kultury narodowej.

https://www.hkregion.cz/dr-pl/100461-pa-ac-nachod.html

Kopalnia złota-Złoty Stok

Niesamowita podróż w głąb ziemi. Podziemny wodospad, Trasa Turystyczna i wiele atrakcji. Podziemny spływ. Spływ odbywa się w zalanej wodą części Sztolni Gertruda i wiedzie przez odcinek 500 m.

https://www.kopalniazlota.pl/pl/

Kamieniec Ząbkowicki -spektakularny pałac w Kotlinie Kłodzkiej

Kamieniec Ząbkowicki to niewielka wieś w województwie dolnośląskim. To właśnie tu w otoczeniu pięknego, ponad 100–hektarowego parku można podziwiać monumentalny pałac z XIX wieku.

https://polskazachwyca.pl/z-drona/kamieniec-zabkowicki-spektakularny-palac-w-kotlinie-klodzkiej/

Sztolnie Walimskie

Sztolnie Walimskie to tzw. kompleks „Rzeczka”, jeden z siedmiu kompleksów „Riese” wybudowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej w Górach Sowich. Budowa kompleksu „Riese” była jedną z największych militarnych inwestycji III Rzeszy, która nigdy nie została ukończona.

https://sztolnie.pl/

Zamek Książ

W początkowych wiekach Książ miał za sobą wielce burzliwe dzieje. Często przechodził z rąk do rąk, należał do różnych państw, był niszczony podczas licznych wojen, które były tu toczone. Tak naprawdę niewiele wiemy o początkach dzisiejszego zamku, a i w przekazach o pierwszych wiekach jego funkcjonowania jest wiele luk i niejasności, a wręcz sprzeczności.

https://www.ksiaz.walbrzych.pl/

Kompleks Osówka

Kompleks Osówka znajduje się w granicach administracyjnych miasta Głuszyca w powiecie wałbrzyskim. Jest to najciekawszy i najdłuższy udostępniony kompleks wybudowany w Górach Sowich.

https://www.osowka.pl/

Kopalnia Uranu podziemna trasa turystyczna

Zapraszamy Cię w wyjątkowe miejsce, gdzie miliony lat procesów geologicznych oraz przeszło sześć wieków tradycji górniczych stworzyło unikalną w skali kraju atrakcję turystyczną. U nas zachwycisz się pięknem kolorowych minerałów oraz poznasz tajemniczą historię tajnej sowieckiej kopalni uranu.

https://www.kletno.pl/